LA Poker Classic Roller Turnuvasını Alex Foxen Kazandı
  • 03/19/2018

LA Poker Classic Roller Turnuvasını Alex Foxen Kazandı

LA Poker Classic Rockstar turnuvasında mutlu sona ulaşan kişi Alex Foxen oldu. Toplam 50 kişinin dahil olduğu turnuvanın giriş bedeli 25 bin dolar olarak belirlenmişti. Foxen turnuvayı birinci olarak bitirince 424 bin 625 dolarlık ödülün sahibi oldu.

26 yaşında olan profesyonel poker oyuncusu elde ettiği bu şampiyonlukla birlikle kariyerindeki ikinci turnuva zaferini elde etmiş oldu. Alex Foxen bundan önce 2017 yılında yapılan WSOP’ta Five Diamond Poker Classix’i kazanmıştı. Foxen bu turnuvadan 1 milyon 134 bin 202 dolar ödül kazanmıştı. LA Poker Classic Roller’da kazandığı birincilikle birlikte Foxen 2018 yılının en iyi poker oyuncusu sıralamasında 420 puan kazandı.

Foxen final masasına oturduğunda altıncı el sonrası liderliği eline aldı. Darren Elias’ı elemesinin ardından Foxen, Isaac Baron’ı da turnuvanın dışına itmeyi başardı. Turnuvadan Darren Elias 56 bin dolar kazanırken, Isaac Baron 71 bin 135 dolar ödül kazanabildi.

Turnuvada son üçe Alex Foxen, Nick Petrangelo, Maria Ho kaldı. İlk elenen isim Maria Ho oldu. Ho turnuvadan 188 bin 875 dolar ödül kazandı.

Turnuvadaki son el ise oldukça ilginçti. Karo altılı ve karo ikili ile mücadele eden Foxen’in rakibi Petrangelo’nun elinde maça papaz ve sinek dörtlü bulunuyordu. İki oyuncu da ele girmesinin ardından flopta karo onlu, kupa sekizli ve sinek altılı açıldı.  Açılan kartlarla birlikte Alex Foxen eli 65 bin dolar yükseltti. Petrangelo, Foxen’in bu hamlesini gördü. Turn’de açılan kar ise kupa dörtlü oldu. Petrangelo bu aşamada 65 bin daha yükselterek all-in dedi. Foxen da Petrangelo’nun hamlesini gördü. Riverda sinek ikili açılınca elin ve turnuvanın galibi Alex Foxen oldu. Turnuvayı ikincilikle tamamlayan Petrangelo 232 bin 250 dolarlık ödülün sahibi oldu.